שכרון חושים בבורדו

WINE IN BORDEAUX

שכרון חושים בבורדו

_

17.12.20

כשחגגתי יומולדת 40, לא היה לי ספק שאת החגיגות אעשה בצרפת וביחד עם בן זוגי, אחותי ובן זוגה מצאנו את עצמנו על המטוס לבורדו. אם נוסיף ללוקיישן המדהים יין, יין ועוד יין הרי זה משובח!!!

העיר בורדו נחשבת לבירת היין העולמית וביקור בה הוא חגיגה אמיתית לאוהבי יינות ובכלל לכל מי שרוצה להנות מאוכל טוב, תרבות ואומנות. היא באמת אחת מהערים היותר אלגנטיות בצרפת.
בורדו נמצאת במחוז אקיטן השופע ביקבים, לכן היה לנו חשוב לתכנן את הטיול כך שנספיק ונהנה בכל יום בין כרמים, יקבים וחופים יפים. אנחנו בחרנו להתפנק וללון בשאטו.
שאטו בצרפתית הוא בית אחוזה ששימש למגורים של בעל האחוזה. היום רוב הבניינים המכונים שאטו בצרפתית הם ארמונות או בתי כפר גדולים. השאטו שבחרנו היה מבודד, מוקף בכרמים ללא הפסקה באזור סאנט אמיליון, מזרחית לעיר בורדו.Saint Emilion
באזור זה מייצרים כמה מהיינות הטובים בעולם, אדומים בעיקר כמו: קברנה פרנק, קברנה סוביניון ומרלו. ולבנים כמו: סוביניון בלאן וגם רוזה. כל יום הקפדנו לבקר לפחות בשני יקבים, לשמוע את סיפורי המשפחות בכל יקב ולטעום הרבה.
הידעת? בכל קצה שורת גפנים שתול שיח ורדים. התשובה לכך היא, שאותן מחלות שתוקפות את הכרמים תוקפות גם את הוורדים, רק שהוורדים מושפעים מכך מהר יותר ומראים סימנים מוקדם יותר. בעזרת אינפורמציה זו ובמקרה הצורך הכורמים יודעים לטפל במהירות בגפנים.
בחבל המדהים הזה שבצרפת כל השטחים החקלאיים מסביב מוקדשים לכרמים רחבי ידיים.

אז למה בעצם צריכת יין טובה לנו?
צריכת יין שומרת על גוף צעיר ותורמת לבריאות הפה, בכך שנוגדי החמצון הטבעיים שביין מאטים את התפתחות חיידקי הפה.
בנוסף יין טוב לזיכרון, לראיה, מונע סרטן, עוזר ליתר לחץ דם ומפחית בעיות עור. ידוע שלצרפתיות מאוד מאוד חשובה השמירה על העור כך שבנוסף לשתיית היין, הן גם סיגלו לעצמן שגרת טיפוח יומיומית. כל זאת כמובן בהתייחס ליין אדום ובכפוף לצריכה מתונה של כוס אחת ביום.

אסכם בכך שאלו היו שמונה ימים של שכרון חושים, ימים עמוסים בתרבות, באוכל טוב ובעיקר בהרבה מאוד יין. אין ספק ששתיית יין היא חלק בלתי נפרד מהתרבות הצרפתית שאותה אני מאמצת ועליה ממליצה בחום. ואחרי כל כך הרבה ימים עם כרמים, חביות יין והסברים החלטנו לגוון עם בקבוק מים בשדה התעופה לקראת החזרה הביתה. לוקיישן באמת מאוד משובח ומומלץ.

יין מישהו??

המאמר סגור לתגובות