קולקציית השייט של שאנל

CRUISE SHOW

השייט של שאנל

_

12.05.23

אז מה היא בעצם קולקציית קרוז?
קרוז היא קולקציית מיני אופנה של אמצע העונה המיועדת למי שחוגג את החורף על סיפון יאכטה.
בשנת 1919, גבריאל שאנל הבינה שיש צורך בקולקציה כזו לאחר שלקוחותיה העשירות דרשו ממנה מלתחה חדשה לנסיעות שלהן, לחופשות אמצע החורף בים התיכון.
שאנל הוציאה אוסף של חלקים קלים ומוכנים ללבישה המתאימים לטיול על ספינות וכך קולקציית השייט הראשונה בעולם נוצרה!

זה התחיל כקולקציית קפסולה קטנה ובהכרח כוונה לצרכניות היוקרתיות שיכלו להרשות לעצמן לצאת לשייט מחוץ לתקופת חופשת הקיץ הרגילה.

100 שנים קדימה והעולם נהיה מקום שונה מאוד עם שוק אופנה צפוף, קניות מקוונות וזן חדש של צרכנים חסרי סבלנות ותובעניים. בכדי למשוך את תשומת הלב של הקונה המודרני, המותגים חייבים לספק מוצרים חדשים ומלהיבים בדרכים רעננות ומרתקות.

הדגם הסטנדרטי של שתי קולקציות בשנה לא יכל להישאר רלוונטי ולמותגים היה חשוב למלא את הציפייה ולשמור על חשיפת קולקציות נוספות דו עונתיות.

קולקציית שייט נחשפת כעת בדרך כלל בחודש מאי כדי להיכנס לחנויות בנובמבר לאחר שהגיעה קולקציית החורף הראשית.
הלקוחות גילו כי ההצעה הזו של פריטים קלים יותר מתקבלת בצורה חלקה עם פריטי החורף שכבר נרכשו.
בנוסף עבור לקוחות מהמזרח התיכון קולקציות החורף אינן רלוונטיות משום מזג האוויר ולכן קולקציית שייט היא פתרון מושלם עבורן.

נקודה נוספת היא שחלק מהמותגים דווחו כי קולקציית הקרוז מייצגת כעת כ-60% מהמחזור השנתי ומטעם בית האופנה שאנל אומרים כי זהו המשלוח הגדול והחשוב ביותר של שאנל של השנה.

השנה, 16 שנים אחרי, מופע הקרוז של בית האופנה שאנל, עולה בפעם השניה בלוס אנג׳לס ולקראתו הועלו שלטי חוצות ברחבי העיר של סרטים שמקדמים את המופע כארוע ״של לילה אחד בלבד״ ובכך הטמיעו את שאנל בתרבות השולטת של לוס אנג׳לס וכל אחד מהאורחים גם קיבל מיני שלט חוצות משלו עם השם שלו עליו כי ״בשאנל כולם כוכבים״!!!

בית האופנה שאנל הציג את הקולקצייה במגרש של אולפני פרמאונט לרגל נופש 2024 וכוכבות רבות כמו קריסטיאן סטיוארט, מרגוט רובי ועוד האירו את השורה הראשונה ונהנו בסיום מהופעה של סנופ דוג.
בשבוע שעבר נפתחה חנות שאנל הגדולה ביותר של המותג בארה״ב ב- Rodeo Drive והבחירה בלוס אנג׳לס השנה לא הייתה מקרית. בית האופנה בחר להעלות כאן את אוסף הנופש הזה תוך הקדשה לקשריו ההוליוודים.
הטיול הראשון שקוקו שאנל עשתה לקליפורניה היה לפני כמעט 100 שנה (1931) אז היא יצרה בגדים לסרטים וגם קארל לגרפלד במהלך שנות כהונתו בשאנל חיזק את הנאמנות הקולנועית של המותג והתיידד עם פנלופה קרוז ועוד שחקניות רבות אחרות.

ואם כבר הזכרתי את קארל לגרפלד שהיה המנהל האומנותי של בית שאנל, הרי שממש לא מזמן וקודם להופעת הקרוז בלוס אנג׳לס, בית האופנה היה מעורב בארוע ה- Met Gala בניו יורק שהוקדש לכבד את הקריירה הענפה של לאגרפלד בעשורים הרבים, והאורחים כמו להקה נודדת הגיעו היישר מניו יורק ללוס אנג׳לס לחגוג את הקולקציה של ויארד.

וריג׳יני ויארד המנהלת הנוכחית של הבית קיבלה את ההשראה לקולקציה מלוס אנג׳לס עצמה. מטיילת ונציה ביץ׳, ממגרש המשחקים והגלגיליות, ממרימי המשקולות ומהשקיעות.
ויארד אמרה: ״חשבתי בואו נעשה את ג׳יין פונדה, את סינדי קרופורד – כל הגיבורות שלנו״. ובהמשך השלימה ״יש ג׳ינס, תחושה אירובית יותר: כל הופעה היא ההזדמנות לעשות משהו שמעולם לא עשינו״.
ויארד היא היד הנשית והצעירה שהיא הביאה לבית מאז שנכנסה לתפקיד המנהלת האומנותית בשנת 2019 ולקולקציה הזו היא הביאה אווירה ספורטיבית ומשהו חדש עם חשיבה שמראה של שאנל יכול להתאים לכל אירוע.

המאמר סגור לתגובות