יומולדת לשאנל

chanel's birthday

יומולדת לשאנל

_

31.08.21

קוקו שאנל נולדה ב-19 באוגוסט אז חשבתי שבשביל לחגוג למעצבת יהיה הכי נחמד להסתכל לאחור בנקודות קצרות ואופנתיות על האשה ששנתה את הכל.
1909
לפני ששאנל הפכה להיות האשה שתשנה את פני הלבוש שלנו, היא נראתה כמו ילדה צרפתיה יפה עם צמה קלועה בשיערה.

1913
אחרי שפתחה את הבוטיק הראשון שלה בפריז, המעצבת מבלה את חודשי הקיץ השמחים בעיירה דוביל ואז מחליטה לפתוח שם את הבוטיק השני שלה.

1920
קוקו החלה לייצר את בגדי הג׳רזי הבלתי מגבילים שלה, דבר שיבדיל אותה מכל אותם מעצבים אחרים. באותה התקופה נכנסו גם הפנינים כמוטיב קלאסי אל בית האופנה וזאת לאחר שהם הופיעו קודם בסגנונה האישי של שאנל.

1923
קוקו האופטימית רואה את הפופולריות הממריאה של השמלה השחורה הקטנה שלה. באותה התקופה הגוון השחור והקודר יועד אך ורק ללבוש בימי אבל.

1924
שאנל פוגשת את האחים היהודיים פייר ופול ורטהיימר והם נכנסים יחד לשותפות ויוצרים את שאנל. מאוחר יותר בשנות החמישים, האחים ורטהיימר רוכשים את בית האופנה. בית האופנה שאנל בכל זמן קיומו היה בבעלות יהודית חלקית עד שנרכש כולו ומאז ועד היום הוא נמצא בבעלות יהודית מלאה למשפחת ורטהיימר.

1930
הרבה ממה שהמעצבת הביאה אל חיינו עדיין מחזיק במקומות האופנה הגבוהים של היום. לדוגמא מכנסיים לבנים רחבים שנכון לאותה התקופה היה נדיר לראות אשה בזוג מכנסיים.

1958
שאנל מאוד אוהבת את כל מה שיצרה ועבדה עליו לעיתים קרובות. חליפה הטוויד האייקונית שלה תרגיש בדיוק כמו חליפה שתתאים לאשה של ימינו.

1969
שאנל עומדת בגאווה על המדרגות המפורסמות שלה ברחוב קאמבון בפריז ומציגה את התכשיטים שלה ואת נעלי שני הגוונים שלה שהמותג מייצר עד היום.

1971
גבריאל שאנל מתה בדירתה במלון ריץ בפריז. קברה מעוטר בחמישה ראשי אריות שהיא עיצבה בעצמה. האריה הוא אחד מסמליה הבולטים של קוקו שהרי הוא דמות המזל שלה.

*התמונות מאתר Pinterest

המאמר סגור לתגובות